Warsztaty Capoeira

Warsztaty Capoeira – warsztatowy weekend w różnych częściach Polski

Nowy sezon capoeira we wszystkich grupach rozpoczął się już na dobre. Świadczą o tym liczne warsztaty capoeira, które już się odbyły, jak również zapowiedzi kolejnych eventów. Jako, że Aruê Capoeira przyjaźni się z licznymi grupami w całej Polsce, to i nasi instruktorzy oraz uczniowie jeżdżą na  różne warsztaty capoeira.

W pierwszy weekend października odwiedziliśmy dwie grupy. Część osób wybrała się na warsztaty Grupo Capoeira Brasil w Pszczynie, natomiast inni świętowali urodziny Academii Capoeira w Łodzi.

Encontro de Camaradas

Dwudniowe warsztaty w Pszczynie odwiedziła Graduada Pirueta wraz z Elfo i Veneno. Jak było zapowiedziane na plakatach, na evencie pojawili się i prowadzili treningi goście reprezentujący różne style capoeira. Mestre Cal Matos (Grupo Capoeira Brasil) – repreznetujący styl capoeira contemporânea, Contra Mestre Velho Jose (Olorum capoeira), nauczyciel stylu capoeira regional z Senzali oraz Contra Mestre Negoteta (Guardioes  Brasileiros), który pokazał jak powinna wyglądać capoeira angola. Na tak obfitujących w różnorodności warsztatach, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i poszerzyć swoją wiedzę na temat capoeira, a także naładować się pozytywną energią.

treningi capoeira    warsztaty capoeira

 

Urodziny Academii Capoeira

Na  4 urodzin Academii Capoeira w Łodzi pojechał Formado Virus, Graduado Carteiro, Bebezão oraz kilku młodszych uczniów. Gwiazdą zorganizowanych warsztatów był zaproszony z Hiszpanii Brazylijczyk Mestre Pena (Abalou Capoeira). Jako temat przewodni dwudniowych treningów mistrz wybrał techniki gry i przejścia benguela. Oprócz treningów fizycznych wszyscy byli zachwyceni niesamowitym głosem Mestre Pena. Zapoznał on uczniów z kilkoma autorskimi piosenkami. Sam wieczór (i noc) pomiędzy dniami treningowymi obfitował w zabawy związane z okazją urodzin akademii. Quiz z wiedzy na temat Capoeira, tort urodzinowy i tańce były najważniejszymi atrakcjami wieczoru i wszyscy świetnie się na nich bawili.

capoeira śląsk     treningi sztuk walki

 

Każde warsztaty capoeira dają dużo pozytywnej energii oraz motywacji do dalszych treningów. Warto jeździć na eventy, czy to do naszej grupy czy też do innych. Takie spotkania zawsze owocują w poszerzenie wiedzy oraz nowe przyjaźnie międzygrupowe.