Co nowego

Warsztaty capoeira dla dzieci – I Warsztaty w Zabrzu

Capoeira to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu i zadbanie o swoją kondycję fizyczną

 

Mogli się o tym przekonać uczestnicy warsztatów capoeira dla dzieci, które odbyły się w Zabrzu. To pierwsza impreza tego typu skierowana do najmłodszych, choć nie tylko oni mieli szansę na ciekawe spędzenie ostatniej soboty września.

Warsztaty capoeira w Zabrzu organizowała miejscowa sekcja, która choć stosunkowo młoda (działa dopiero od początku września) już stanęła na wysokości zadania. Duża w tym zasługa przede wszystkim prowadzącym treningi instruktorów: Agui i Veneno, ale też Formado Virusa, który na co dzień prowadzi treningi capoeira w Gliwicach i który koordynował przygotowanie całej imprezy. Jak twierdzą organizatorzy, warsztaty dla dzieci były odpowiedzią na potrzeby najmłodszych adeptów brazylijskiej sztuki walki. Głównym celem było zaproponowanie im ciekawej formy treningów, pokazanie, że trenowanie capoeira może być świetną zabawą. Dodatkowym celem było też zaangażowanie rodziców, by nie tylko wspierali swojej pociechy w byciu coraz lepszym, ale też czynnie zaangażowali się w pasję dzieci, czemu służyć miał przeprowadzony podczas warsztatów rodzinny trening capoeira

 

Trening capoeira to świetna zabawa!

 

Podczas eventu na uczestników czekało mnóstwo niespodzianek. Obok tradycyjnych treningów, podczas których dzieci mogły doskonalić kopnięcia, uniki oraz wykonywanie elementów akrobatycznych, w trakcie warsztatów odbył się także trening niespodzianka, który prowadzili superbohaterowie – Spider-Man i Wonder Woman. Obecność tych postaci zachęciła uczestników do zabawy i sprawiła, że nie było nudno. Jednak to nie wszystko! Podczas warsztatów odbyły się także konkursy, trening muzyczny oraz wirtualne spotkanie z Professorem Rodrigo Pingo, który połączył się z nami za pośrednictwem Internetu, co wzbudziło ogromny entuzjazm wszystkich obecnych na warsztatach.

Bardzo ważnym punktem był trening capoeira dla dzieci i rodziców. Przez kilkadziesiąt minut najmłodsi mieli okazję ćwiczyć razem z rodzicami. Zaproponowane przez prowadzących ćwiczenia nie tylko pozwoliły doskonalić dotychczas zdobyte umiejętności, ale także sprawiły, że wszyscy bawili się naprawdę świetnie! Trening ten był także świetną okazją do tego, by pokazać, że capoeira jest idealną alternatywą dla zbyt długiego siedzenia przed telewizorem i doskonały sposobem na rodzinne i aktywne spędzanie czasu.

Punktem kulminacyjnym warsztatów była oczywiście Roda. Tym razem nietypowa, bo połączona z jedzeniem owoców, co także wzbudziło radość wielu uczestników. Każdy, kto zdecydował się wyjść na środek i zagrać capoeira mógł później poczęstować się bananem, jabłkiem, ananasem lub pomarańczą! Po cichu możemy zdradzić, że zainteresowanie było naprawdę duże, więc taką roda pewnie jeszcze powtórzymy podczas naszych treningów capoeira na Śląsku!

 

Sezon capoeira na Śląsku się rozkręca!

 

Warsztaty capoeira w Zabrzu to kolejne, po objazdowej roda i roda miesiąca wydarzenie w tym sezonie. Na pewno jednak nie ostatnie! Już niedługo możecie się spodziewać informacji o kolejnych akcjach i eventach. W tym sezonie na pewno dużo będzie się działo.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by te warsztaty były naprawdę udane. Raz jeszcze ogromne podziękowania dla Agui i Veneno, za organizację oraz Formado Virusa za koordynację przygotowań do imprezy i poprowadzenie treningów. Dziękujemy także Graduada Pirueta prowadząca treningi capoeira w Katowicach, Graduado Carteiro z sekcji capoeira w Jaworzenie, Graduado Luoco, z którym można trenować capoeira w Dąbrowie Górniczej oraz Graduado Boxexa, który na co dzień trenuje capoeira w Rudzie Sląskiej za prowadzenie zajęć. Ogromne podziękowania należą się też całej sekcji Arue Capoeira Zabrze, za nieocenioną pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu warsztatów

 

Jeśli chcesz do nas dołączyć i zacząć swoją przygodę z capoeira, koniecznie sprawdź gdzie możesz nas znaleźć klikając  >>tutaj<< 

 

 

Czytaj także:
Zadbaj o swój rozwój
– dołącz do nas już dziś Formularz kontaktowy