Zaloguj

|

Sprawdź, gdzie możesz z nami ćwiczyć Capoeira!

Sprawdź lokalizację naszych treningów Capoeira! Dołącz do nas w miejscu, które bije Twoim rytmem i poczuj energię wspólnej pasji.

Odnajdź swoje idealne miejsce do capoeiry!

Sprawdź czy nasze miejsce rezonuje z Twoim rytmem serca i duchem capoeira. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy zaawansowany. Mamy idealną przestrzeń dla Ciebie, abyś mógł rozwijać swoje umiejętności i dzielić się energią tej wyjątkowej sztuki walki.

Znajdziesz tu też polecane przez nas sekcje w innych miastach, w których możesz trenować po opłaceniu karnetu!

Katowice

Godziny treningów :

Streching Online :

Polecane przez nas sekcje capoeira w pobliżu!

Chrzanów

Godziny treningów:

Jaworzno

Godziny treningów:

Orzesze

Godziny treningów:

Piekary Śląskie

Godziny treningów:

Ruda Śląska

Godziny treningów:

Siemianowice Śląskie

Godziny treningów:

Napisz lub zadzwoń do nas!

FLOW ON Ewa Grzanka

NIP: 627-278-88-44 REGON: 527-273-247

Ewa „Pirueta” Grzanka

Swoją przygodę z capoeira rozpoczęła w 2006 roku, pod okiem pierwszego polskiego mistrza capoeira – Adama Faby w Katowickiej grupie UNICAR. Od 2009 roku zaczęła uczyć się stylu capoeira contemporanea w różnych grupach capoeira. Obecnie od kilku lat trenuje i prowadzi zajęcia pod logiem Arue Capoeira w Katowicach.

Zawodniczka i zwyciężczyni wielu zawodów capoeira. 

Uczestniczka wielu warsztatów capoeira w Polsce, Europie i Brazylii, która ciągle rozwija swoje umiejętności na polu capoeira i nie tylko. Posiada uprawienia instruktora Sportu i Rekreacji Rruchowej ze specjalizacją samoobrona.  Ukończyła studia podyplomowe z Treningu Mentalnego w Sporcie na AWF Katowice. Otrzymała również legitymację trenera AWF Katowice – przygotowania sprawnościowego dzieci i młodzieży.

W treningu dzieci skupia się na dobrej zabawie i rozwijaniu zdolności koordynacyjnych i społecznych. Swoje treningi uzupełnia o program stworzony z myślą o capoeira, bazujący na ćwiczeniach siłowych.Prowadzi również zajęcia ze strechingu online.

Z wykształcenia magister geografii, była geodetka, a obecnie trenerka. Miłośniczka sportu i podróży. Żona Elfo 😉

Jakub „Elfo” Grzanka

Elektronik z wykształcenia (programista systemów wbudowanych), sportowiec z zamiłowania, choć na początku się na to nie zanosiło. 😉 Pod koniec 2006 roku w zawitał na swój pierwszy trening w grupie capoeira UNICAR w Katowicach, gdzie trenował tradycyjną odmianę capoeira regional.

Zanim rozpoczął swoją przygodę z capoeirą próbował jeszcze swoich sił w judo, kung-fu, aikido oraz karate. Jednak dopiero capoeira okazała się tą sztuką walki której chciałby się poświęcić.

W 2010 roku rozpoczął swoją przygodę z capoeira contemporanha w pod okiem graduado Escritora. Wspólnie trenowali pod logiem grupy Nago, a później Iande. W roku 2015 ostatecznie przeszedł do grupy Arue capoeira, gdzie ćwiczy nadal. Podczas swojej podróży po Brazylii w 2018 roku, odebrał stopień Graduado z rąk 5 Mestre grupy Arue.

Podczas wieloletniej kariery uczestniczył w wielu warsztatach oraz zgrupowaniach gdzie poszerzał swoją wiedzę na temat kultury oraz technik capoeira. Udział w warsztatach pozwolił mu również w zdobyciu znacznego doświadczenia w różnorodnych typach jogo de capoeira. Dzięki temu, podczas zawodów tej sztuki walki, sięgał po najwyższe miejsca:

  • 3 miejsce na Jogo Bonito (Bielsko-Biała)
  • 1 miejsce na Open Silesia Festiwal (Ruda Śląska)

W 2015 roku podjął pierwsze kroki w celu rozpoczęcia drogi trenera, pomagając w prowadzeniu treningów instruktorom. W 2017 wraz z Piruetą rozpoczął prowadzenie Katowickiej sekcji Arue capoeira. Oprócz capoeira jest też fanem snowboardu. Przez rok próbował swoich sił w tańcach latynoamerykańskich tj. kizomba, bachata, salsa, ale ze względu na dużą liczbę treningów (głównie capoeiry), musiał z nich zrezygnować. Warto też dodać, że sport to nie jedyne jego zainteresowanie, bo jest też wielkim fanem słodkości. 🙂

W 2020 rok ukończył studia podyplomowe na AWF w Katowicach kierunek „Trener personalny”. Poznana wiedza umożliwiła mu połączenie treningów funkcjonalnych i siłowych z capoeira, aby jego podopiecznie mogli osiągać jeszcze lepsze efekty w sporcie i rekreacji.

Katowice

Katowicką sekcje prowadzi para młodych trenerów z wieloletnim stażem: Pirueta (Ewa Grzanka) i Elfo (Jakub Grzanka). Na treningach dbają o zrównoważony rozwój, skupiając się na indywidualnych predyspozycjach swoich podopiecznych. Dzięki temu mogą kierować ich rozwojem tak, by osiągali jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Nasi trenerzy pobierali nauki z zakresu capoeiry u wielu mistrzów z tej dziedziny podczas licznych warsztatów, kursów i meetingów. Wiedzę trenerską poszerzają między innymi na studiach podyplomowych AWF Katowice. Zdobyte informacje przekazują podczas zajęć, by umożliwić trenującym samodzielną pracę nad swoimi celami sportowymi, także poza zajęciami na sali treningowej.

W rozwoju naszych podopiecznych stawiamy na długofalowy rozwój oraz mistrzowskiego ducha rozwijając ich pewność siebie, wytrwałość oraz pracę zespołową. Jako że nasi najmłodsi (grupa poniżej 13 lat) dopiero zaczynają przygodę ze sportem, pragniemy dać im solidne podstawy. Chcemy, by niezależnie od tego czym zajmą się w przyszłości, miały jak najlepszą bazę ruchową, dającą przewagę nie tylko w drodze do elitarnego poziomu sportowego, ale także w życiu codziennym. Z tego powodu ćwiczymy podstawowe wzorce ruchowe które ułatwiają prawidłowy rozwój dziecka oraz ułatwią mu naukę kolejnych elementów na treningach capoeira

Tomasz „Guerreiro” Dudek

Swoją przygodę z Capoeira zacząłem od treningów u obecnego mestre grupy Unicar Sem Memoria. Z różnych powodów nie do końca zależnych ode mnie musiałem zrezygnować z trenowania Capoeira w grupie Aguila branca.

Kilka lat później wraz z dwójką znajomych (Ovelho i Mariposa) postanowiłem wznowić treningi. Niestety a może i „stety” sformalizowanej grupy gdzieś w okolicy już nie było. W pewnym sensie capoeira kojarzyła się nam z elementami akrobatycznymi stad spotkania na kąpielisku Balaton w Trzebini.

Zainteresowanie capoeira pod przykrywką akrobatyki było tak duże, , że po pewnym czasie zorganizowałem wraz z przyjacielem sekcje Oficina da Capoeira w Trzebini. Po około pół roku zacząłem ją z nim prowadzić sam bacznie szkoląc się pod okiem wówczas monitor Ferreiro w Sosnowcu. Grupa rozrosla się aż na 4 sekcje gdzie stałe trenujących uczniów bylo ponad 110. Trzebinia i Chrzanów były prowadzone przez Ovelho, natomiast sam prowadziłem sekcje w Libiążu oraz Chełmku.

Zaprzestanie nauki oraz zmiana trybu życiowego na prace sezonowe związane z kamieniarstwem zmusiły mnie do zaprzestania trenowania na długie lata. Po wielu latach przerwy oraz zmianie pracy na taką, która ma bardziej normowane godziny pracy powróciłem do sekcji Jaworzno i tam spotkał dawnego znajomego Peloquero, obecnie Carteiro, z którym trenowalem razem pod okiem Ferreiro.

Uczestniczyłem w wielu warsztatach grupowych, również zagranicznych (Irlandia, Belgia). Propagowałem Capoeira ponad podziałami grupowymi. W życiu prywatnym zajmowałem się przedstawicielstwem handlowym oraz kamieniarstwem.

W lutym 2022 postanowiłem wrócić do treningów oraz zarazić pasją córkę Milenę. Podczas zgrupowania w Chełmku otrzymałem stopień estagiario i dostosowuje się do stylu oraz filozofii grupy. Od września 2022 otworzyłem sekcje Arue Capoeira Chrzanów.

CHrzanów

Sekcja w Chrzanowie została utworzona we wrześniu 2022 roku przez Tomasza „Guerreiro” Dudek. Stopniowo krok po kroku zwiększa swoją liczebność oraz poziom tej fantastycznej sztuki walki.

Zajęcia odbywają się na sali Warrior Factory Chrzanow przy ulicy Sądowej 4a, bardzo blisko Chrzanowskiego rynku. Jak sama nazwa sugeruje sala jest idealnie przystosowana do trenowania sztuk walki. Zaplecze w postaci worków treningowych, ławeczki z ciężarami, skakanek, drążków do podnoszenia, łap i tarcz treningowych znacznie usprawnia i przyspiesza proces nauki Capoeira. Podłoga wyłożona miękkim matami ogranicza kontuzje i zachęca do podejmowania wyzwań jeśli chodzi o nowe elementy.

Sala jest wynajmowana również w wakacje, ferie oraz w zależności od ilości chętnych w święta – uczniowie odpoczywają od nauk, dorośli od pracy natomiast mogą spokojnie podnosić swoje umiejętności podczas dni wolnych.

Grupa pojawia się na eventach innych sekcji Arue i pokazuje wysoki poziom. Bliskie sąsiedztwo sekcji w Jaworznie oraz inne dni i godziny treningowe sprawiają, iż część grupy uczęszcza również tam na treningi. 

Guerreiro zachęca z sukcesami do odwiedzania również innych grup i rodas, czy też warsztatów polskich i zagranicznych.

W grudniu 2023 roku została zapoczątkowana tradycja Open Roda. Ostatnia w roku okazja gdzie uczniowie różnych grup mogli zagrać ze sobą i złożyć sobie życzenia noworoczne. Frekwencja jak na pierwszy raz dopisała znakomicie. Pojawiło się ponad 60 osób z różnych sekcji Arue oraz innych grup – GCB, Capoeiragem czy Capoeira Flow z Londynu. 

Sekcja chętnie podnosi swoje umiejętności akrobatyczne poprzez częste wyjazdy na parki trampolin  czy otwarte sesje u zawodowców w SilesiaFlow Katowice.

Warto odwiedzić to miejsce, a lokalni mieszkańcy powinni sprawdzić ten punkt w swojej okolicy

Robert „Gambá” Szyndler

Trenuje capoeira od 2012 roku. Rozpoczął swoją przygodę w Jaworznickiej sekcji w grupie Iande Capoeira, pod okiem ówczesnego  trenera.. Od 2015 roku jego mentorem był Formado Carteiro, z którym trenował pod logiem Aruê. W 2019 roku otrzymał najwyższy stopień uczniowski – avancado a w 2023 stopień Graduado. Jest  zaangażowany w rozwój sekcji i uczniów w Siemianowicach Śląskich, Jaworzni i Orzeszu. Prowadzi treningi dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ciągle się rozwija uczestnicząc aktywnie w warsztatach i treningach. Prócz Capoeira, interesuje się także motoryzacją. 

Jaworzno

Sekcja w Jaworznie działa od września 2010 roku, początkowo pod marką Iandê. Dnia 7 grudnia 2015 roku dołączyli do grupy Aruê Capoeira. Obecnie prowadzi ją Graduado Gambá, wspierany przez swego koordyantora Formado Virusa.

Klub ma za sobą organizację kilku znakomitych eventów i pokazów capoeira na terenie Jaworzna. W czasie warsztatów w dniach 15-16 października 2016 roku, gościli znamienitych gości ze świata capoeira: mistrza capoeira Mestre Tico oraz przełożonego Polskiej grupy Arue Capoeira – Professora Pingo. Jako pierwsza grupa Capoeira w historii zorganizowaliśmy w dniach 7-9 czerwca 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury pierwsze Batizado i Troca de cordas w Jaworznie – imprezę najwyższej rangi w świecie tej sztuki walki zapraszając gości z całego świata.

Arue Capoeira Jaworzno aktywnie spędza każde wakacje, zachęcając do tego mieszkańców swojego miasta i okolic. Co roku w wakacje, organizują otwarte spotkania wraz z bezpłatnymi treningami Capoeiry nad zalewem Sosina. 

Promują tym zdrowy tryb życia i sport w każdym wieku.

Orzesze

Capoeira w Orzeszu ruszyła w październiku 2012 roku. Pierwszym trenerem sekcji był Graduado Honda, który musiał zakończyć prowadzenie zajęć z przyczyn zdrowotnych. Po bez treningowym czasie, w 2019 roku Capoeira powróciła do Orzesza pod logiem grupy Arue Capoeira.

Trenujemy w najlepiej do tego celu przystosowanej sali w całym Orzeszu – prowadzonym przez miejską legendę, Mariusza Olesia – Fight Clubie Niepokorni Orzesze. Trenerem Capoeira jest mistrz Polski i Europy 2019 – Graduado Carteiro, którego pas mistrzowski z Budapesztu można zobaczyć właśnie w klubie Niepokornych.

Sekcja na rok 2020 liczy ponad 15 osób w wieku 5-45 lat. Ponad połowę stanowią dzieciaki. Zajęcia prowadzone są zarówno na zasadzie zabaw dla dzieci jak i bardziej wymagających ćwiczeń dla dorosłych. Jedno jest pewne – każdy bez względu na wiek czy doświadczenie sportowe (lub jego brak 😉 ) znajdzie tu coś dla siebie.

Jacek „Louco” Grabowski

Graduado Louco. Ukończył technikum elektromechaniczne oraz studia licencjackie z administracji publicznej – profil wykształcenia finalnie nie pokrył się jednak z zainteresowaniami Pasjonat i propagator zdrowego i aktywnego stylu życia oraz rozwoju osobistego i mentalnego.

Treningi capoeira rozpoczął pod koniec 2001 roku w katowickiej sekcji capoeiry tradycyjnej ówczesnej grupo Magia (obecnie grupo Unicar). Uczestniczył we wszystkich Batizados oraz wielu warsztatach szkoleniowych tej grupy.

Od najmłodszych lat ciągnęło go w kierunku sportu, aktywności fizycznej i muzyki. Jako dziecko poszukiwał wzorców i inspiracji między innymi w tańcu, akrobatyce, break dance oraz karate kyokushin i treningach kulturystycznych. Po wielu próbach odnalezienia swej drogi rozwoju sportowego i zafascynowany filmem „Tylko Dla Najlepszych” uznał, iż Capoeira posiada wszystko czego szukał. Postanowił rozpocząć regularne zgłębianie tajników tej sztuki walki. Nieprzerwanie, regularnie utrzymuje formę fizyczną treningami siłowni własną masą ciała.

W roku 2005 po raz pierwszy zetknął się z capoeira moderna ( nowoczesną) i od tego czasu fascynacja nowoczesną capoeira wzrastała, co skutkowało powolną zmianą stylu i chęcią rozwoju sportowego. Od 2007 roku, poszukując dodatkowej motywacji kontaktował się i uczestniczył w wielu treningach oraz warsztatach szkoleniowych innych grup w Polsce i za granicą.

Posiadacz stopnia Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności samoobrona, wydanej przez Ministra Sportu i Turystyki.

Prowadzenie własnej działalności szkoleniowej rozpoczął w Dąbrowie Górniczej w 2005 roku po uzyskaniu stopnia Instruktorskiego w grupie Unicar – graduado. Od samego początku działalności szkoleniowej stawia na wszechstronny rozwój swoich adeptów. Stawia na równi pracę fizyczną z pracą mentalną. Szuka inspiracji i sprawdzonych metod szkoleniowych zaczerpniętych z innych sportów oraz sztuk i systemów walki. Wyznaje zasadę, że sport to znakomite narzędzie wychowawcze i edukacyjne, które zmienia nie tylko ciało ale kształtuje i rozwija umysł.

Obecnie należy do międzynarodowej kadry instruktorskiej Aruê Capoeira pod koordynacją Professora Rodrigo Pingo a w wolnych chwilach poszerza wiedzę i umiejętności w dziedzinie nowoczesnych technologii, marketingu oraz świadomego i spełnionego życia.

Piekary Śląskie

W Piekarach Śląskich zajęcia prowadzimy od 2012 roku. Od samego początku staraliśmy się wprowadzić rodzinną pozytywną atmosferę pokazując, że capoeira jest dla każdego a szczególnie mile witamy rodziców wraz z dziećmi. Uważamy, że capoeira to znakomity sposób na umacnianie więzów rodzinnych, a wspólny czas spędzony na sali procentuje nie tylko w postaci nowych umiejętności sportowych ale i w rozwoju osobistym. 🙂

Trenują u nas dzieci od 4. roku życia, młodzież i dorośli. Pokazujemy, że Capoeira jest dla każdego bez względu na wiek, a jedyne ograniczenia to te, które sami sobie wymyślimy. 🙂

Przez wszystkie lata treningów ustanowiliśmy solidną pozycje w rynku zajęć dodatkowych w Piekarach Śląskich i okolicach. Jesteśmy zapraszani na pokazy, otwarte lekcje i różnego rodzaju akcji związanych z aktywnością fizyczną i budowaniu pozytywnych wzorców wśród dzieci i młodzieży.

Nie zamierzamy się zatrzymywać – aktywnie propagujemy nasz sposób spędzania wolnego czasu i pokazujemy jak piękne może być życie, gdy posiada się pasję, chęć i siłę do własnego rozwoju i pokonywania własnych słabości. 🙂

Sebastian „Boxexa” Pontus

Od najmłodszych lat związany ze sztukami walki. Zaczynał od wschodnich stylów zdobywając pierwsze stopnie. Następnie osiągał pierwsze tytuły w zapasach. W 2003 roku rozpoczął treningi Capoeira.

Umiejętności zaczął rozwijać w grupie Oficina da Capoeira w Rudzie Śląskiej. W 2007 roku wraz ze swoją sekcją przeszedł do grupy Mundo Capoeira. Uczestniczył w wielu warsztatach Capoeira na terenie Polski a także Międzynarodowych Festiwalach Capoeira w Niemczech, Belgii i Hiszpanii.

W 2009 roku otrzymał uprawnienia instruktorskie, wydane przez AWF w Katowicach. Rozpoczął też swoje zaangażowanie w pracę na rzecz grupy. W tym okresie kształcił swoje umiejętności pod okiem brazylijskiego mistrza Mestre Dende.

W 2010 roku uczestniczył w warsztatach Grupo Capoeira Nagô w Wolfsburgu. Zainspirowany tym stylem gry rozpoczął swoją działalność w ramach Grupo Capoeira Nagô Polonia w Rudzie Śląskiej. W tym roku uzyskał też uprawnienia pedagogiczne pozwalające na pracę z dziećmi. Jednocześnie wraz z rodzicami uczniów zakłada Uczniowski Klub Sportowy Capoeira Ruda Śląska, jedno z pierwszych formalnych Stowarzyszeń Capoeira w Polsce.

W 2011 roku jest członkiem warsztatów dla instruktorów Capoeira Ecountro de Iande Capoeira w Hiszpanii. Jest też gościem Eventu grupy Origem da Bahia we Frankfurcie w Niemczech. Jego uczniowie otrzymują też pierwsze tytuły mistrzowskie w zawodach Capoeira.

W 2012 roku, podczas Open Silesia Capoeira Festival otrzymuje stopień Graduado. Dwójka jego wychowanków otrzymuje też najwyższe stopnie Capoeira w gradacji dziecięcej w Polsce.

W 2014 roku wraz z częścią swojej grupy rozpoczyna formację Batucada Ruda Śląska, tworząc muzykę brazylijską i organizując warsztaty i pokazy Samby brazylijskiej.

W 2015 roku otrzymuje kolejny stopień instruktorski – Monitor. Jednocześnie wraz z Instrutorem Louco, Instrutorem Virus oraz uczniami rozpocząć współtworzenie Międzynarodowej marki Capoeira Arue. W 2016 roku otrzymuje kolejny stopień instruktorski Graduado II (drugiego stopnia) włączający go jednocześnie w Międzynarodową Kadrę Arue Capoeira.

Jest instruktorem prowadzącym UKS Capoeira Ruda Śląska. Prywatnie szczęśliwy mąż, pedagog, nauczyciel j. angielskiego i edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca w jednej ze szkół w Katowicach.

Natalia „Beija Flor” Konopka

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 4 lat od treningów gimnastyki – początkowo sportowej, a później skoków na ścieżce oraz akrobatyki. Odnosiła liczne sukcesy indywidualne i zespołowe w zawodach ogólnopolskich, a także międzynarodowych. Od dziecka pojawiała się również na treningach capoeira w UKS Capoeira Ruda Śląska, gdzie trenował jej starszy brat Graduado Boxexa.

Przez szereg lat trenowała w wielu grupach capoeira: Mundo Capoeira, Grupo Capoeira Nagô, Iande Capoeira oraz aktualnie Arue Capoeira. Brała udział w licznych ogólnopolskich warsztatach. Jest również medalistką ogólnopolskich zawodów Capoeira.

W 2019 roku podczas festiwalu kultury brazylijskiej w Jaworznie otrzymała stopień laranja e verde (Avancado).  W tym samym roku uzyskała również tytuł Instruktora Sportu o specjalizacji Capoeira wydany przez Polską Akademię Kultury i Sportu.

Prywatnie szczęśliwa żona, zawodowo związana z logistyką oraz social media marketing.

Robert „Abril” Kwiecień

Przez ponad dwadzieścia lat tańczył w Zespole Pieśni i Tańca poznając kultury i zwyczaje różnych zakątków świata (w tym Brazylii), by z dnia na dzień zamienić folklor na sztuki walki. Jako czterdziestolatek razem ze swoim 5 letnim synem w 2010 roku rozpoczął swoją przygodę z capoeira w Uczniowskim Klubie Sportowym Capoeira w Rudzie Śląskiej pod okiem swojego trenera Graduado Boxexa. Stał się żywym przykładem słów słynnego Mestre Pastinha: „Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci; jedyne osoby, które nie potrafią się jej nauczyć to te które nie chcą”

W grudniu 2015 roku wraz innymi sekcjami capoeira na śląsku dołączył do międzynarodowej grupy Arue Capoeira, gdzie pod jej logiem szlifuje swoje umiejętności w warsztatach i zgrupowaniach rozwijając, techniki i dokładniej poznając kulturę capoeira.

W 2019 roku podczas festiwalu kultury brazylijskiej w Jaworznie otrzymał stopień laranja e verde (Avancado).  Abril posiada międzynarodową legitymację Instruktora Sztuk Walk – Martial Arts Instructor course.

Na co dzień magister ekonomii, pracodawca , specjalista ds bezpieczeństwa i higieny pracy, miłośnik sportów walki, narciarstwa. Szczęśliwy mąż i ojciec.

Ruda Śląska

Grupa Capoeira powstała w Rudzie Śląskiej w 2003 roku. Początkowo była związana z Grupą Oficina da Capoeira a następnie Mundo Capoeira. W 2009 roku, rodzice wraz z trenerami postanowili sformalizować cele grupy, tworząc Uczniowski Klub Sportowy Capoeira Ruda Śląska – jeden z pierwszych Klubów Sportowych Capoeira w Polsce. Współpracuje z grupą Arue Capoeira.

Klub jest jednym z najliczniejszych klubów Capoeira w Polsce. Prowadzi zajęcia w dwóch grupach wiekowych a także zajęcia w ramach autorskiego projektu Capoeira in Family (rodzice ćwiczą wraz z dziećmi). UKS Capoeira Ruda Śląska realizuje zadania publiczne z zakresu upowszechniania Kultury Fizycznej, a także z zakresu profilaktyki Urzędu Miasta Ruda Śląska. Jako jedyny Klub Capoeira w Polsce otrzymuje dotacje Ministra Sportu i Turystyki w ramach programu Klub.

Z UKS Capoeira Ruda Śląska związanych jest wielu trenerów Capoeira współpracujących z nią na przełomie wielu lat, bądź stawiających w niej pierwsze kroki, m.in. Graduado Galo, Graduada Pombinha, Graduado Carteiro, Monitora Foca, Estagiaro Honda, Estagiaro Bicudo.

Siemianowice Śląskie

Siemianowicka Grupa została utworzona w 2002 roku. Wraz z innymi okolicznymi miastami poszukiwała nowej drogi i stylu idąc w kierunku Capoeira moderna, nastawionej bardziej na praktyczność i elastyczność w rozwoju.

Aktualnie treningi są prowadzone pod nazwą międzynarodowej grupy Aruê Capoeira w I Liceum Ogólnokształcącym im J. Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich na ul. Wyspiańskiego 5.

Na zajęcia zapraszamy każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w brazylijskiej sztuce walki Capoeira. Treningi odbywają się w każdy wtorek od 17:00 do 19:00