Zaloguj

|

Jak zacząć? Wystarczą chęci i pozytywne nastawienie!

Jeżeli chciałbyś dołączyć do naszych treningów, ale za bardzo nie wiesz od czego zacząć, podpowiadamy poniżej. Bez obaw – to nic skomplikowanego!

Jak zacząć?

Aby rozpocząć przygodę z capoeirą, wystarczą chęci i otwartość. Pierwsze zajęcia to szansa na poznanie grupy i podstawowych ruchów. Capoeira to nie tylko sport, ale rozwój osobisty, relaks i wzmocnienie ciała w rytm muzyki. Niezależnie od poziomu, capoeira oferuje coś więcej niż trening – to styl życia. Zapraszamy na zajęcia, gdzie odkryjesz tę wyjątkową dyscyplinę.

Gdzie nas znajdziesz?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz rozpocząć swoją przygodę z capoeira dla początkujących, to dobrze trafiłeś. Oferujemy zajęcia dostosowane do Twoich potrzeb i umiejętności. Sprawdź gdzie ćwiczymy!

Zadzwoń do nas

Aby rozpocząć trening capoeiry, zadzwoń do nas. Skontaktowanie się z trenerem jest kluczowe. Dowiedz się więcej o lokalizacji i dostępności zajęć. Czekamy na Twoją inicjatywę.

Wygoda przede wszystkim

Spakuj wodę i wygodny strój sportowy. Na pierwszym treningu capoeiry dla początkujących mogą przydać się sportowe buty, choć zwykle ćwiczymy bez nich. Nie przejmuj się zakupem specjalnych strojów, spodnie Abady na razie nie będą Ci potrzebne.

Pozytywna energia

Na pierwszych zajęciach capoeiry odkryjesz podstawy ruchów i energię grupy. To więcej niż sport – to rozwój, relaks i wzmocnienie. Capoeira to życiowa filozofia, łącząca taniec, grę i muzykę.

Dla kogo jest Capoeira?

Capoeirę trenować może każdy, wystarczy po prostu chcieć… Jak powszechnie wiadomo, chcieć to móc, dlatego zarażamy chęcią do trenowania capoeiry każdego. Zachęcamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Osoby wysportowane i te dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze sportem! Osoby, które chcą się zrelaksować, poruszać, zgubić zbędne kilogramy czy po prostu rozpocząć trenowanie capoeiry wyczynowo!

Grono adeptów którzy, tak jak my na dobre oddało się capoeirze, stale się powiększa, z czego jesteśmy niesamowicie dumni. Na nasze treningi uczęszcza głównie młodzież, choć wśród sympatyków sztuki walki prosto ze słonecznej Brazylii, nie brakuje dzieci i dorosłych.

Na treningach capoeiry nie ma miejsca na nudę. Zajęcia prowadzimy w sposób urozmaicony, podchodząc indywidualnie do każdego z uczestników. Zależy nam, aby każdy z adeptów czuł się swobodnie, dlatego dbamy o przyjacielską, wręcz rodzinną, atmosferę. Wartościami, która nieustannie pielęgnujemy i rozwijamy na treningach jest szacunek, pokora i tolerancja. Wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od płci, wieku, narodowości, czy posiadanych umiejętności.

O co najczęściej pytacie?

Na treningu przyda się wygodny strój sportowy. Można też zabrać obuwie sportowe. Oczywiście nie można też zapomnieć o wodzie do picia.

Trening capoeiry rozpoczynamy od rozgrzewki. Czasem jest ona prowadzona w formie zabawy, bądź gry, a czasem po prostu wykonujemy serię odpowiednich ćwiczeń przygotowawczych. Następnie przechodzimy do właściwej części treningu, podczas której trenujemy zadane sekwencje ruchów bądź akrobacji. Na koniec treningu odbywa się roda de capoeira, gra capoiera w której dwoje zawodników „walczy” ze sobą w kole. Treningowi jak i roda de capoeira towarzyszy muzyka która jest nieodłączną częścią capoeira.

Treningi dla młodzieży i dorosłych zwykle trwają 1,5h. Treningi dla dzieci poniżej 13 lat trwają około 1h.

Dzieci mogą rozpocząć treningi w wieku 6 lat. Górna granica wieku nie istnieje ;). Granica wieku od którego mogą rozpocząć się treningi różni się między sekcjami.

Trudność ćwiczeń jest dostosowywana do poziomu zaawansowania uczniów, a więc każdy znajdzie tu odpowiednie ćwiczenia dla siebie.

Nie, nie ma takiej potrzeby. Odpowiedni naciąg osiągamy poprzez regularną pracę nad elastycznością mięśni. Jeśli chcesz wiedzieć jak rozpocząć przygodę z capoeirą, odwiedź stronę „Jak zacząć”

Nie, capoeira to sztuka walki która jest wykonywana w rytm muzyki, stąd skojarzenie z tańcem. Podczas gry capoeira zawodnicy wykonują płynne ruchy w które na przemian wplatają uderzenie oraz akrobacje. Więcej informacji na ten temat znajdzie na stronie „O nas”

Tutaj prowadzimy zajęcia

Katowice

ul. Kilińskiego 17

Jaworzno

ul. Lipowa 24

Piekary Śląskie

ul. Skłodowskiej 108

Ruda Śląska

ul. Zamenhofa 12

Orzesze

ul. Rynek 22

Chrzanów

ul. Sądowa 4a

Siemianowice Śląskie

ul. Wyspiańskiego 5