Jak zacząć

Poradnik

Jak zacząć? Wystarczą chęci i pozytywne nastawienie!

 

Jeżeli chciałbyś dołączyć do naszych treningów, ale za bardzo nie wiesz od czego zacząć, podpowiadamy poniżej. Bez obaw – to nic skomplikowanego!

Po pierwsze: sprawdź, gdzie nas znajdziesz

Wybierz miasto, w którym chciałbyś trenować capoeirę dla początkujących. Znajdziesz nas w: Gliwicach, Katowicach, Jaworznie, Piekarach Śląskich, Dąbrowie Górniczej, Siemianowicach Śląskich, Ząbkowicach, Rudzie Śląskiej i w Zabrzu.

Po drugie: zadzwoń do nas

Skontaktuj się z trenerem z miasta, w którym chciałbyś trenować. Kliknij tutaj i sprawdź, gdzie działamy.

Po trzecie: wygoda przede wszystkim

Spakuj wodę i wygodny strój sportowy. Na pierwszym treningu capoeiry dla początkujących mogą przydać się sportowe buty, choć zwykle ćwiczymy bez nich. Nie przejmuj się zakupem specjalnych strojów, spodnie Abady na razie nie będą Ci potrzebne.

Po czwarte: entuzjazm, uśmiech i pozytywna energia

Zabierz ze sobą pozytywne nastawienie, a my zajmiemy się resztą 🙂

Na pierwszych zajęciach poznasz grupę, weźmiesz udział w typowej rozgrzewce, poznasz także podstawowy sposób poruszania się w capoeirze. Szybko także zauważysz, że to coś więcej niż tylko trening czy dyscyplina sportowa. Zarówno capoeira dla początkujących, jak i dla zaawansowanych, to przede wszystkim rozwijanie samego siebie – w rytm energicznej muzyki i ruchów partnera, bez zatrzymywania się, a więc i bez myślenia o kłopotach i troskach. To sposób na relaks, nabranie dystansu, ale także na wzmocnienie ciała i ducha. Wystarczy raz spróbować walki pośredniej między tańcem i grą, by zrozumieć, że capoeira to nie sport, a sposób na życie!